Dr. Tóth András: Ősember a pénztárcámban
Szerző: | Dr. Tóth András |
Cikkszám: | 9789630689021 |
Elérhetőség: | Értesítést kérek, ha érkezik |
|
Leírás és Paraméterek
Vannak veszélyes könyvek. Ha elolvassa az ember, akkor utána már sohasem tehet úgy, mintha nem olvasta volna.
- Miért nem dúsgazdag minden nemdohányzó nyugdíjas?
- Miért költik el a lottónyertesek nagyon gyorsan az egész nyereményt?
- Miért szakad szét a társadalom újra és újra szegényekre és gazdagokra?
- Mit tudnak a gazdagok, amitől meggazdagodnak? Ki akadályoz meg bennünket, hogy mi is jómódú, minden anyagi gond nélküli életet éljünk?
Nap-nap után találkozunk ezzel a gazfickóval, aki folyamatosan keresztbe tesz pénzügyi felemelkedésünknek.
Nem más ő, mint az Ősember a pénztárcámban.
- Mi az a holtbiztos mód, amivel mégis elindulhatunk a jólét felé?
- Hogyan oldhatjuk meg életünk legnagyobb pénzügyi kihívásait?
- Hogyan harcolhatunk meg sikerrel a hétköznapokban, a pénztárcánkban?
Dr. Tóth András (tothandras.hu) hírhedetten laza stílusban ír pénzügyekről. A TV2-ben pénzügyi problémamegoldó sorozatot vezet, díjnyertes blogger és két gazdasági újságban van rovata. Közbe gyakorló pénzügyi tanácsadó és oktatja a következő generáció tanácsadóit.
Bevezetés azért van a könyvekben, hogy aki először veszi kézbe, kedvet kapjon hozzá.
E helyett néhány tény:
- Magyarországon az emberek 95%-a minden hónapban éppen annyit költ, mint amennyit abban a hónapban keresett.
- Ma jelenleg, ki nem fizetett nagyobb összegű hiteltartozása miatt, több mint egymillió ember van BAR listán.
- Az ember a leghosszabb életű emlősállat.
- Azért, mert sok időnk van, minimális arányban félrerakott pénzből is nagyon nagy vagyont képez a kamatos kamat.
- A világon minden idegenforgalmilag felkapott hely tele van friss nyugdíjas amerikai és japán turistával. Tehát a nyugdíjas kor álmát tömegesen sikerült megvalósítaniuk.
- A lakosság 2-5%-a képes a pénzzel bánni, így évről-évre gazdagszik. A többiek egyhelyben vergődnek.
- Mi vagy ki akadályozza meg az emberek többségét abban, hogy pénzügyileg is előrejussanak, és a jómódúak legyenek?
Erről szól ez a könyv.